Gazeta Miechowic

            

  

 

 

                                                         Bezpieczeństwo w Miechowicach

 

 

Dnia 19 lutego została przeprowadzona w Miechowicach wizja lokalna z udziałem dzielnicowych  poszczególnych rejonów tj;  asp. szt. Krzysztof NIEDŹWIECKI, asp. Mirosław BĄBELEWSKI, asp. szt. Jacek WIĘCKOWSKI , Pełnomocnik Prezydenta Bytomia ds. Bezpieczeństwa Pan Tadeusz Ostrowski, Radny Rady Miejskiej w Bytomiu Tomasz Wac, oraz Redaktor Naczelny Gazety Miechowic Mariusz Tazbir mająca na celu zwrócenie uwagi na potencjalnie miejsca komunikacyjne ,stwarzające zagrożenie  w ruchu drogowym  a szczególnie uwagę na bezpieczeństwo  pieszych.

 

Wizja była reakcją na informację  zgłaszane przez Mieszkańców dzielnicowym  oraz  Gazecie Miechowic.

Odwiedzono i przeanalizowano   następujące miejsca z występującymi zagrożeniami a   których zasadność zmian potwierdził  Pełnomocnik do spraw bezpieczeństwa  Pan Tadeusz Ostrowski

 

1.      Budowa przejścia dla pieszych na ulicy Racjonalizatorów przy skrzyżowaniu z Energetyki - które to już zatwierdzono do realizacji.

 

2.      Budowa przejścia dla pieszych na ulicy Reptowskiej, przed przystankiem na wysokości sklepu „Żabka”- uzasadnione wyznaczenie przejścia dla pieszych oraz ograniczenie znakiem prędkości dla samochodów nadjeżdżających ul.Wolnego na skrzyżowanie z ul.Reptowską z powodu ograniczonej widoczności wyjazdu z ul.Gruntowej.

 

3.      Poprawa bezpieczeństwa polegająca na wycięciu drzew przy przejściu dla pieszych które ograniczają widok  przy skrzyżowaniu ul.Stolarzowickiej i Felińskiego przy przychodni- decyzja została już podjęta, oczekiwanie na realizacje..

 

4.      Skrzyżowanie na pl.Szpitalnym, wymalowanie poziomych linii na wylocie ul.Stolarzowickiej – zasadność uporządkowania i wyznaczenie pasów ruchu.

 

5.      Wycięcie krzewów ograniczających widoczność  na Skrzyżowaniu ul.Felińskiego i Stolarzowickiej koło byłej piekarni „Jerszy”

 

6.      Zdublowanie znaku zakaz wjazdu oraz poziome linie na jezdni przy wjeździe  na ul. Bławatkową od strony Stolarzowickiej częste wjeżdżanie samochodów :pod prąd”

 

7.      Zabezpieczenie  starego budynku po pawilonie handlowych na „Starych Miechowicach” przy ul.Frenzla.

 

 

 

 

 

 

P2181033a P2181035a P2181039a P2181040a P2181043a P2181045a P2181047a P2181048a