Gazeta Miechowic

            

  

 

 

                    Dziury na drogach przerastają Bytomski MZDiM.

 

 

 

Dziury, dziury i jeszcze raz dziury, tak wyglądają drogi pod zarządem bytomskiego MZDiM czyli Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Przykładów w samych Miechowicach można mnożyć, ul. Andersa  , ul. Stolarzowicka, niedawno fatalnie remontowana z pękającym asfaltem i zapadającymi studzienkami nadająca się do ponownej naprawy, zdemolowana ulica Reptowska oraz szczególny przypadek ulica Bławatkowa gdzie przekroczono wszelkie normy. Ulica ta nadaje się do całkowitej wymiany z dziurą na dziurze. Po wykonaniu  robót nawet nie dano ponownie asfaltu tylko wysypano pospółkę i zasypano żwirem. Pozostawiono takie powycinane miejsca już kilka tygodni tygodni, miejsca bardzo niebezpieczne.  Jedno takie znajduje się na skrzyżowaniu z Reptowską, skąd ruszające samochody wyrzucają kamienie spod kół,  nieważne że taki kamień może trafić człowieka, a gdy uszkodzi się przednia szyba to MZDiM umywa ręce i zrzuca winę na innych.  Właśnie taką sytuacja miała miejsce, zbita została szyba w naszym samochodzie i taka była odpowiedz, to nie my odpowiadamy tylko inni. To jest ewidentne unikanie odpowiedzialności i brak poszanowania dla obywateli tego miasta.  Miejsca te nie są nawet odpowiednio zabezpieczone i oznakowane, mamy na ten temat notatki policyjne i wykonaną dokumentację.  Oczywiście ta sprawa nie pozostanie przez nas tak pozostawiona i skierujemy sprawę na drogę prawną aby pokryć stratę z ubezpieczalni w której MZDiM jest ubezpieczony.  Dalej  obok przystanku zapadnięta studzienka która straszy z pachołkiem od zimy a kierowcy i autobusy muszą  wymijać a teraz w tym miejscu znowu wycięty asfalt zasypany żwirem.  Takich miejsc możemy mnożyć np. słynne muldy na ul. Miechowickiej na Karbiu, straszyły pól roku,  były nie naprawiane aż samochody haczyły podwoziem czy fuszerka na obwodnicy gdzie naprawa polegała na sfrezowaniu asfaltu i ograniczeniu prędkości.

 

Od tej pory będziemy śledzić takie zaniedbania MZDiM i  opisywać aż firma ta nie zabierze się  do wykonywania swoich obowiązków do których jest powołana  lub nie wymieni się tam osób odpowiedzialnych za stan  miechowickich i bytomskich dróg.

 

Apelujemy do mieszkańców Miechowic, Bytomia o nadsyłanie do nas  takich szczególnych miejsc a my będziemy je publikować i każdorazowo wysyłać do MZDiM aby w końcu ktoś tam zabrał się do roboty i jednocześnie występować do władz miasta o ingerencje w tych sprawach.

 

 

 

 

 

 

DSCN4208 DSCN4209 DSCN4210 DSCN4211 DSCN4212 DSCN4213 DSCN4214 DSCN4215 DSCN4216 DSCN4217 lightbox jquery tutorialby VisualLightBox.com v6.1