Gazeta Miechowic

            

  

Harcerstwo czyli sposób na życie!

 

 

 

 

            Brak pomysłu na Siebie to ostatnio coraz to częstszy problem nie tylko Nas młodych. Trzeba przyznać, że również dorośli gubią swój cel przez co życie staje się jałowe. Trzeba więc znaleźć sposób na zaktywizowanie siebie, a w Miechowicach nie brakuje miejsc, gdzie możemy tego dokonać!

 

            Pamiętacie o harcerstwie? ZHP wcale nie wyginęło i co ważniejsze ma się bardzo dobrze! Z roku na rok przybywa mu fanów, bo harcerstwo w Polsce odradza się na nowo. W Miechowicach to już wieloletnia tradycja która jest przekazywana przez kilka pokoleń Instruktorów. W tak zwanym „nowym osiedlu” prężnie działa 26 DH im. A. Małkowskiego „Leśni”. Początki jej działalności sięgają lat 80’. Nie znaczy to jednak wcale, że działający w niej harcerze i instruktorzy zatrzymali się na tym etapie. Drużyna jest jedną z najbardziej postępowych w Bytomskich Hufcu o czym mogą świadczyć jej liczne sukcesy. Harcerze w „Leśnych” nie specjalizują się tylko w jednej dziedzinie. Tam każdy znajduje pasję, która może później rozwijać. Dzięki temu ujawnia się wiele ukrytych talentów, które później procentują. Wspinaczka? Turystyka górska? ASG? Aktorstwo? „Powiedz nam co Cię ciekawi, a my Ci to przybliżymy” To dewiza kadry, która tworzy 26 DH. Dzięki Instruktorom którzy cały czas chcą się rozwijać i kształcić można zaobserwować wzrost pasji i ogromne zmiany wśród młodzieży uczęszczającej na zbiórki! Dzięki uprzejmości gazety w serii artykułów będziemy mieli okazję przybliżyć Państwu harcerstwo.

 

            Harcerstwo to nie tylko hobby. To sposób na życie dla każdego! W tym gronie nie czuje się podziału wiekowego. Nie istnieją bariery pokoleniowe. Ludzie po prostu chcą się razem spotykać i wspólnie bawić, przekazując sobie nawzajem wiedzę i umiejętności. Dorośli przekazują dzieciom i młodzieży to czego w trakcie życie się nauczyli, a dzieci dorosłym przypominają o czy w życiu zapomnieli. Taka wzajemna korelacja może prowadzić tylko do czegoś naprawdę dobrego. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam w czwartki o 17:00 pod gimnazjum nr 14. Czeka tam na Was wspaniała przygoda i sposób na życie!