Gazeta Miechowic

            

  

                                   Gazeta Miechowic z interwencją  w mieszkaniu przy ulicy Andersa

 

 

Po wizycie w naszej redakcji bardzo miłej starszej Pani która przyszła do nas z prośbą o pomoc postanowiliśmy zbadać sprawę i udać się do Jej mieszkania przy ulicy Andersa.

Według lokatorki w mieszkaniu panuje wilgoć i rozwija się grzyb a właściciel budynku czyli ZBM Bytom mimo zgłoszeń i wizyt urzędników stwierdza że jest wszystko w porządku.

Niestety gdy przyjechaliśmy zobaczyć stan faktyczny to przekonaliśmy się że sytuacja wygląda naprawdę nieciekawie, grzyb opanował już praktycznie całe ściany na dwóch pokojach, wyraźnie widać że od fundamentów podciąga się wilgoć, lokatorka musiała już wyrzucić cały komplet mebli który kompletnie zgnił a te które teraz stoją muszą być odsunięte na pól metra od ściany a drzwiczki w meblach są ciągle pootwierane żeby ubrania nie były wilgotne.

Grzyb taki w mieszkaniu jest bardzo szkodliwy wydzielając toksyny i mykotoksyny a wiec powinien być jak najszybciej usunięty.

Dziwi nas postawa Zakładu Budynku Miejskich w Bytomiu gdyż jako właściciel budynku dawno i szybko powinien ten problem rozwiązać.  Kamienica pochodzi  z okresu międzywojennego i dlatego brak już jest skutecznej izolacji poziomej pomiędzy fundamentami a ścianami co powoduje podciąganej kapilarnie z gruntu i jest bardzo często w takich obiektach właśnie spotykane.

 Problem w tym przypadku dotyczy całej ściany kamienicy od strony północnej,  a najprostszą, najtańszą i bardzo szybką metodą która w takich starszych obiektach się sprawdza to osuszenie za pomocą Technologii Iniekcji Krystalicznej która przeznaczona jest do odtwarzania izolacji przeciwwilgociowych poziomych jak i pionowych, bez potrzeby odkopywania murów zewnętrznych i prowadzenia uciążliwych prac budowlanych.  Polega na nawierceniu otworów w murach i wlaniu do nich krzemionki która wysychając tworzy zaporę dla wilgoci.

Należałoby teraz na wiosnę osuszyć ścianę i do jesieni akurat mury byłyby całkowicie wolne od wilgoci.

Przedstawiamy Państwu na załączonych fotografiach jak wyglądają dwa pokoje opisywanego mieszkania.

Przedstawiona dokumentacja fotograficzna i sposób rozwiązania problemu zostanie przez nas przesłana do ZBM w Bytomiu  celem ustosunkowania się  zarządu mieszkań do tej sprawy  i wyjaśnienia jakie i kiedy  planują podjąć działania a Państwa będziemy informować na bieżąco o postępach i decyzjach  jakie zapadły.

                                                                                                                                                                              

                                                       

                                                                                                                                                                                              G&M

 

 

 

DSCN1169a DSCN1171a DSCN1175a DSCN1179a DSCN1183a DSCN1186a DSCN1189a DSCN1190a DSCN1195a DSCN1199a DSCN1200a DSCN1206a lightbox jquery tutorialby VisualLightBox.com v6.1