Gazeta Miechowic

            

 

 

                                                                                       Mikołajki w Bytomiu

 

 Święty, którego kochają dzieci na całym świecie, zawita również do naszego miasta. By dotrzeć do wszystkich milusińskich, pojawi się w Bytomiu już 4 grudnia. Będzie go można spotkać m.in. w MDK nr 1, Beceku i Operze Śląskiej.

W piątek, 4 grudnia, w świąteczny nastrój wprowadzi najmłodszych i nie tylko Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, gdzie o 16.30 będzie można wziąć udział w mikołajkowych konkursach oraz posłuchać piosenek świątecznych w wykonaniu małych uczestników zajęć z pracowni wokalno-ruchowej (więcej na:www.mdk.bytom.pl).

Wśród mikołajkowych propozycji znalazł się też seans filmowy w Becekinie, gdzie 4 grudnia wyświetlony zostanie holenderski film animowany „Święty Mikołaj dla wszystkich”. To historia trzech małych zwierzaków, które postanowiły wyruszyć na spotkanie z Mikołajem.
Bajka ta umiejętnie łączy walory edukacyjne z zawrotną i pełną wątków komediowych akcją. Film będzie wyświetlany codziennie od 4 do 8 grudnia o 16.45 i 18.00. Już teraz warto zarezerwować bilety (więcej na:www.becek.pl).

To jednak nie koniec świątecznych atrakcji w Beceku. W niedzielę, 6 grudnia o 17.00 Mikołaj rozda tam dzieciom drobne upominki, a animatorzy z jego bajkowej świty będą malować dzieciom buzie.

Niewątpliwą atrakcją będzie też widowisko muzyczne „Siostry Wajs i Stonoga”. Jak zapowiada organizator, będzie to przebojowe i pełne pozytywnej energii show, w którym dzieci będą miały okazję zmierzyć się z różnymi zagadkami i nauczyć się nowych melodii.

Tego dnia o 17.00 w Operze Śląskiej na najmłodszych czeka przedstawienie mikołajkowe z udziałem zespołu Carrantuohill oraz formacji tanecznej Salake. Oparte na celtyckiej muzyce i widowiskowym tańcu irlandzkim, spektakl nawiązywać będzie do znanej chyba pod każdą szerokością geograficzną bajki o Kopciuszku (więcej na:www.opera-slaska.pl).