Gazeta Miechowic

            

                                                 Fighterzy powalczą na gali MMA w Bytomiu

 

 


To będzie największa gala MMA, jaka dotychczas była organizowana w Bytomiu. 5 grudnia w Hali na Skarpie zobaczymy najlepszych polskich fighterów, walki w oktagonie o pasy mistrzowskie MMA, a także pojedynek o pas Mistrza Interkontynentalnego w kickboxingu, w której zobaczymy naszego Mistrza Europy – Jana Sałamachę.

W sobotni wieczór, 5 grudnia o 19.30 Hala na Skarpie z pewnością wypełni się fanami Mieszanych Sztuk Walki i Kickboxingu. Zobaczymy najlepszych polskich zawodników MMA, którzy będą walczyć w kilku kategoriach wagowych. Na ringu zaprezentuje się także pięciu reprezentantów bytomskiego klubu Koral Fight Team, a wśród nich będą: Adam Wieczorek, Marcin Szołtysik, Dawid Pancerz oraz dwaj zawodnicy walczący w K1 – Dawid Długajczyk i Krzysztof Pawlas. Z galą MMA w Bytomiu wiążemy duże nadzieje, tym bardziej, że jest to gala finałowa, podsumowująca tegoroczny sezon MMA w Polsce – mówi Robert Koral, założyciel klubu Koral Fight Team. To również duże wyróżnienie dla naszego miasta, że tak prestiżowa gala odbędzie się w Bytomiu – dodaje Robert Koral.

Najciekawiej zapowiadają się walki o mistrzowskie pasy MMA w kategoriach: lekkiej do 70 kg, w której zobaczymy Mariana Ziółkowskiego, półśredniej do 77 kg, gdzie zmierzą się Dawid Drobina i Mateusz Strzelczyk, oraz koguciej do 61 kg, w której pojedynek o pas mistrzowski stoczą Piotr Olszynka z Mateuszem Rajewskim. Te walki to będzie jednak przedsmak przed pojedynkiem wieczoru. W nim zobaczymy Adama Wieczorka i Kewina Wiwatowskiego, którzy zmierzą się w walce o pas mistrzowski MMA wagi ciężkiej.

Gala MMA w Hali na Skarpie będzie finałową odsłoną Profesjonalnej Ligi MMA w 2015 roku. Oprócz walk o tytuły mistrzowskie kibice będą się mogli także emocjonować pojedynkami takich fighterów jak: Robert Bryczek, Dawid Żywica, Kamil Moskalik czy Maciej Surma. Z kolei dla fanów kickboxingu organizatorzy przygotowali walkę o pas Mistrza Interkontynentalnego federacji WKN, w której wystąpi pochodzący z Bytomia Mistrz Europy federacji WKN – Jana Sałamacha.

Rywalem Sałamachy będzie doświadczony, 23-letni Maltańczyk Jesmar Winters. Dla naszego kickboxera to jedna z najważniejszych walk w życiu. Grudniowy pojedynek w Hali na Skarpie muszę wygrać, aby otrzymać szansę walki o pas Mistrza Świata – mówi Jan Sałamacha. Wiem, że mój rywal to tegoroczny złoty medalista Olimpiady Sportów Walki. Pojedynek z pewnością do łatwych nie będzie należał, ale jestem dobrze przygotowany i wierzę, że stać mnie na kolejny tytuł – dodaje bytomski mistrz.

Stawką pojedynku pomiędzy Janem Sałamachą a Jesmarem Winterem będzie nie tylko pas Mistrza Interkontynentalnego, ale możliwość stoczenia walki o tytuł Mistrza Świata.