Gazeta Miechowic

            

  

 

    Miechowicki piknik "Obronność i bezpieczeństwo - wspólnie do celu"

 

 

W dzień Bożego Ciała w towarzystwie odpustu Miechowickiego  na placu przyszkolnym byłego Gimnazjum Nr 13 odbył się  rodzinny piknik pt. " Obronność i bezpieczeństwo - wspólnie do celu"

Celem wydarzenia było  przybliżenie lokalnej społeczności „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Aby taka mapa mogła powstać, a mieszkańcy wielu polskich miast czuli się bezpiecznie, niezbędna jest współpraca z dzielnicowymi.

To oni znają swój rejon, a dzięki kontaktom z mieszkańcami, mogą ich ostrzec przed zagrożeniami. Podczas czwartkowego pikniku, w którym udział wezmą policjanci z Komisariatu w Bytomiu – Miechowicach oraz Komendy Miejskiej w Bytomiu, będzie można porozmawiać o lokalnych problemach, a także zapoznać się z nowym programem wdrażanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – „Moja Komenda" oraz „Dzielnicowy Bliżej Nas".

W trakcie pikniku policjanci pokazali swój najnowszy radiowóz T-6 i motocykl służby drogowej oraz punkt informacyjny.

Dekoracją imprezy był także tak że oryginalny amerykański policyjny Buick z 1936 roku .

Można było zobaczyć także inne wojskowe pojazdy zabytkowe i wystawę „Muzeum Polskiego Września 1939". Bytomski Oddział Szturmowy zorganizuje strzelnicę dla dorosłych i dzieci.

Gościł na pikniku również bytomski pasjonat historii Maciej Bartków, który prezentował swoje publikacje o tematyce historycznej.

 

 

 

 

IMG_1115a IMG_1116a IMG_1117a IMG_1125a IMG_1129a IMG_1132a IMG_1135a IMG_1136a IMG_1139a IMG_1142a IMG_1148a IMG_1154a IMG_1155a lightbox jquery tutorialby VisualLightBox.com v6.1