Gazeta Miechowic

            

  

                         Nowe boiska na Silesi Miechowice

 

 

Wreszcie Silesia Miechowice doczeka się gruntownej modernizacji i mam nadzieję że stanie się wizytówką Miechowic,  a także będzie ośrodkiem sportowym godnym XXI wieku. Będzie remont zarówno górnego boiska, jego wyrównanie, nowa nawierzchnia, profesjonalne nawodnienie jak i dolnego- mówi Prezes K.S. Silesia Miechowice Pan Piotr Zorzycki

Jeśli chodzi o dolne boisko to przetarg na realizację zadania ma się zakończyć jeszcze w tym roku, a koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad 4 mln zł. Środki na modernizację obiektu w Bytomiu – Miechowicach zaplanowano w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Bytomia na lata 2016 – 2018 i wynoszą 4 219 817 zł, z czego prawie 2,3 mln zł będzie pochodziło z budżetu gminy Bytom. Resztę sfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, które ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przekaże ponad 1,9 mln zł. Powstanie w pełni wyposażone boisko o wymiarach 105 na 68 metrów z trybuną na 200 miejsc, oświetleniem oraz strefami bezpieczeństwa i piłkochwytami.

Obiekt będzie także dostosowany nie tylko do wymogów treningowych, ale również standardów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jest to konieczne, aby piłkarze Silesii mogli rozgrywać na nim swoje spotkania ligowe – mówi Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.

Działania na rzecz remontu boisk na Silesi i polepszenia warunków  do uprawiania sportu prowadziłem już od dawna, cały czas pilnując uruchomienia inwestycji, aby młodzi sportowcy mogli rozwijać swoje umiejętności i pasje u nas w Miechowicach a nie wyjeżdżać i trenować w innych klubach - mówi Tomasz Wac, Radny Rady Miejskiej w Bytomiu z okręgu Miechowic.

Nowy obiekt, który powstanie za dwa lata będzie bowiem tymczasowym boiskiem rezerwowym dla drużyny Silesii Miechowice. Po jego oddaniu, zgodnie z ustaleniami między klubem Silesia Miechowice a Kompanią Węglową rozpoczną się prace na boisku górnym z którego obecnie korzysta zespół Silesii – mówi Michał Biedrawa, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Modernizacja boiska dolnego ma się rozpocząć w 2017 roku, a zakończyć w 2018 roku. Tym samym na sportowej mapie Bytomia powstanie kolejny w pełni profesjonalny obiekt, który będzie służył nie tylko piłkarzom Silesii Miechowice, ale przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Przypomnijmy, że w tym roku zostało oddane już do użytku nowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią na obiekcie sportowym Szombierek Bytom przy ul. Frycza-Modrzewskiego.      Koszt jego realizacji wyniósł z budżetu miasta 2,8 mln zł.